OM kód: 203027/003 | 7400 Kaposvár, Pázmány Péter utca 17.

Deseda Jótékonysági Futógála és Kadét Bajnokság

A szakadó eső sem tudta elvenni kedvét az ország minden részéről városunkba sereglő elszánt
    futókat, ahol az Eötvösből is 21 bátor sportoló képviselte iskolánkat.
    A versenyzők a 3,2 km, 10 km, 21 km, 21 km váltó és maratoni futás távok közül
    választhattak, emellett a félmaratoni táv egyéni és váltó számai jelentették a Magyar
    Bajnokságot az egyetemisták és a katonák számára, a félmaratoni vegyesváltó és a 3200
    méteres futás pedig a még nem hivatalos nemzeti bajnokság is egyben.
    Mindenképpen említésre méltó, hogy annak ellenére, hogy diákjaink nevezését kifizette a
    Honvédelmi Sportszövetség, csaknem mindenki saját zsebből is hozzájárult a
    jótékonykodáshoz!
    A vegyesváltóban idén csak Páhoki Sarolta, Illés Marcell és Gyugyi Levente szerepelt, akik
    amellett, hogy megnyerték a kadét bajnokságot, még az összesített mezőnyben is a másodikok
    lettek. Őket csupán az atlétikai edzőkből összeállt csapat előzte meg.

Tíz kilóméteren ketten versenyeztek tőlünk a 126 résztvevőből. Szabó Rómeó Raffael
    összesítésben a 12., korcsoportjában a 6. lett, Ferenczi Zsombor a mezőnyben 64.,
    korcsoportjában a 18. lett. Hozzá kell tenni, hogy a korcsoport nem az ifjúságiakat jelentette,
    hanem a 35 év alattiakat, vagyis rutinos, felnőtt versenyzőkkel kellett megküzdeniük!

A 3200 méteres futás mezőnye volt a legnépesebb, ahol 224-en indultak. Itt a
    legsikeresebbnek Sztrapek Előd bizonyult, aki összetettben a 6., a 18+ kategóriában a 2., a
    kadét bajnokságban pedig első lett. Rajta kívül a többi indulónk is kitett magáért. Bognár
    Barnabás összesítésben 8., a 14+ kategóriában 3. a kadétok között pedig a 2. lett. Gálosi
    Kristóf összesítésben a 24., 18+ -ban a 3. a kadétoknál szintén a harmadik lett.

A lányok közül is voltak, akik felállhattak a dobogóra. Fényes Blanka a 14+ korcsoportban 4.
    lett, viszont a kadétok között 1. Ebben a kategóriában is a Gépészből álltak fel a dobogó többi
    fokára, mivel Kránitz Anna 2., Fekete Eszter Izabella 3. helyen végzett.

Az összesített 3. helyet és a +18 korcsoportot az a Magyar József szerezte meg, aki még
    tavaly a mi iskolánk színeiben jeleskedett számos viadalon.
    További résztvevők, akik mindannyian a 3200 méteres versenyen vettek részt (zárójelben a