Hírek
2026. jún. 24.
Vezetőség
Két eötvösös diák is elnyerte a DDGK ösztöndíját

Kiemelkedő eredményt értek el a Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Technikum és Kollégium tanulói a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter (DDGK) Tanulói Ösztöndíjprogramjában. Az idei tanév ösztöndíjasai között két eötvösös diák, Récsei Bence Márk és Szécsi Tamás is helyet kapott.
A DDGK programja arra ad lehetőséget a szakképzésben tanuló fiataloknak, hogy üzemlátogatásokon keresztül ismerkedjenek meg a dél-dunántúli ipar meghatározó vállalataival, valamint első kézből szerezzenek tapasztalatokat a műszaki pályák világáról.
A program során a diákok több vállalatnál is jártak, ahol betekintést nyerhettek a modern gyártási folyamatokba, a minőségbiztosítás szerepébe és a korszerű technológiák alkalmazásába. Tapasztalataikról beszámolókat készítettek, amelyek alapján a szakmai zsűri kiválasztotta az idei ösztöndíjasokat.
A nyertesek között szereplő Récsei Bence Márk számára a precizitás és a minőségellenőrzés jelentősége volt az egyik legfontosabb tanulság, míg Szécsi Tamás a nagyvállalati gyártási folyamatok összetettségét és a csapatmunka meghatározó szerepét emelte ki.
Az idei ösztöndíjprogramban összesen öt tanuló vett részt, közülük hárman részesülnek a 300 ezer forintos támogatásban. A nyertesek között az Eötvös Technikum két tanulója mellett Angyal Gábor, a Baranya Vármegyei SZC Zipernowsky Károly Műszaki Technikum diákja szerepel.
A DDGK tájékoztatása szerint a pályázók között rendkívül szoros verseny alakult ki. Pál Ágnes, a klaszter szakképzésért felelős elnökségi tagja kiemelte: örömteli volt látni a fiatalok szakma iránti elkötelezettségét és lelkesedését, amelyek megerősítik a program létjogosultságát.
Récsei Bence Márk és Szécsi Tamás sikere egyúttal a Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Technikum és Kollégium eredményes szakmai munkáját is jelzi, hiszen a két ösztöndíjas diák teljesítményével az intézmény ismét bizonyította, hogy tanulói a gyakorlati szakmai programokban is kiemelkedően helytállnak.



